هیجان و سلامت فیزیکی

هیجان و سلامت فیزیکی طبق نظریات بقراط، عدم تعادل هومورال (عدم تعادل مایعات بدن) در بیماری ها، و همچنین حالات هیجانی مزمن و خصوصیات فرد نقش دارد. بنابراین می توان گفت از نظر تاریخی بقراط هیجان و بیماری را به هم ارتباط داد و یک راهنما برای ارتباط احتمالی هیجان و سلامت ایجاد کرد. بعد از آن روانشناسان و پزشکان همپوشی اختلالات روانشناختی و جسمانی را شناسایی کردند، برای مثال افسردگی و اضطراب به میزان قابل توجهی در بیماران بیشتر از جمعیت عادی است. اما درک ما از مکانیزم هایی که حالات هیجانی و سلامت فیزیکی را با هم مرتبط می کند هنوز دقیق نیست.

ادامه مطلب: هیجان و سلامت فیزیکی

انواع ارتباطات غیر کلامی

تحقیقات مربوط به رفتار غیرکلامی و ارتباطات غیر کلامی از سال ۱۸۷۲ و از زمان انتشار تالیفات چارلز داروین آغز شد. این اطلاعات با مقایسه ی رفتار بین انسان و حیوان آغاز شد و گاهی چنان ظریف است که ما از آنها آگاهی نداریم. در برخی موارد ممکن است ما تن صدای خود را به نشانه ی اعتراض بالا ببریم یا دستان خود را به نشانه ی مخالفت به سینه ی خود نزدیک کنیم. در زیر به انواع ارتباطات غیر کلامی که باعث تسهیل ارتباط می شوند اشاره خواهیم کرد.

ادامه مطلب: انواع ارتباطات غیر کلامی

اضطراب

استرس و اضطراب در لغت جنبیدن ،لرزیدن، تپیدن، پریشان حال‌شدن، یکدیگرراباچیزی زدن،بهم واکوفتن ، آشفتگی،بی‌تابی،بی آرامی می باشد اینها کلماتی هستند که در زندگی روزمره، برای توصیف حالات و احساسات بسیار استفاده می‌شوند: به طور مثال، به‌هنگام سخنرانی در برابر جمع، به‌هنگام امتحان، به‌هنگام مشکلات مادی، تاُخیر سر یک قرار و …

ادامه مطلب: اضطراب

چرا خواب می بینیم ؟

مبحث رویا هزاران سال است که فکر فیلسوفان و اندیشمندان همه ی حوزه های علمی را به خود مشغول کرده است. و خیلی پیش آمده است که شما در تفسیر و برداشت خود از رویا گنگ و مبهم بوده اید. قبل از اینکه شروع کنیم ابتدا ببینیم رویا چیست؟؟ رویا، همه ی تصاویر ، افکار و احساساتی هستند که ما در خواب تجربه می کنیم .

ادامه مطلب: چرا خواب می بینیم ؟

بازی!! (قسمت اول)

اسم بازی که میاد همه ما برای یک لحظه هم که شده یک لبخند کوچک بر روی لبانمان مینشیند.
یاد و خاطره بازیهای دوران کودکی. بازی لی لی، گرگم به هوا، زوو، قایم باشک و حتی کلاغ پر و اتل متل! حتما بازیها و نشاط هنگام بازیها رو یادتون هست .
وقت بازی نه گرسنگی مفهومی داشت و نه ترس از اخم و ناراحتی احتمالی بعد بازی!!

ادامه مطلب: بازی!! (قسمت اول)

مقدمه ای بر انرژی درمانی

وقتی صحبت از انرژی میشود، نا خودآگاه ذهن همه به سمت انرژی هایی که به طور متداول در علم فیزیک تعریف شده اند میرود. هر چند که انرژی حیات یا انرژی کیهانی نیز توسط دستگاه های فیزیکی مانند سیستم کرلیان قابل ثبت و ضبط هستند.
انرژي درماني يا شفای انرژیکی، درمانهای مکملی هستند که با استفاده از قوانين و انرژيهاي طبيعي یا اصطلاحا انرژی کیهانی عمل میکنند

ادامه مطلب: مقدمه ای بر انرژی درمانی